Клієнтка: Оксана АфонінаСертифікований бізнес-коуч для фахівців з айті та геймдеву
Розробниця: Тетяна КоробейникМаркетологиня, спеціалістка зі створення сайтів з контентом
Ми знайомі з Оксаною давно – кілька років тому співпрацювали по лендингу для її програми з планування карʼєри. На початку січня 2025 року Оксана звернулася до мене з запитом щодо сайту-візитівки.
За місяць сайт був готовий. З дозволу Оксани, розкажу, як ми працювали над сайтом і що отримали в результаті.
Завдання клієнтаПлатформаВізуальний стильСтруктура сайтуПерші клієнти з сайтуІнтеграція з CalendlyМобільна версіяБагатомовністьДомен за $350 000ВідеоінструкціяРезультатВідгук клієнтки
Розробити персональний сайт, який презентуватиме коуча та послуги з коучингу для бізнесу й індивідуальних клієнтів.
Сайт має бути легким, зрозумілим, не корпоративним, але професійним і про бізнес.
Мовні версії – англійська та українська.
Сайт зроблений на Weblium. Це українська no-code платформа, яка дозволяє створювати повноцінні сайти, лендинги та інтернет-магазини швидко, без залучення програмістів. Адмінка виглядає майже так само, як опублікований сайт. Після того, як сайт готовий, клієнт може легко редагувати його самостійно, а в разі питань – звернутися до мене або до служби підтримки Weblium.
Адмінка Weblium
Перед стартом роботи над сайтом Оксана замовила розробку логотипа у графічного дизайнера. При створенні дизайну сайту я спиралася на лого та його кольори. Також підібрала шрифт, що пасував до шрифту лого. Зупинилася на шрифті Fixel від української компанії MacPaw. Цей шрифт безкоштовний і виглядає стильно. Дуже люблю використовувати його у своїх проєктах.
Лого та кольори
Проаналізувавши бриф, я запропонувала Оксані таку структуру сайту:
Перша структура сайту
Першу версію сайту зробили за цією структурою, але зрозуміли, що є кращий варіант. У коуча є дві цільові аудиторії – індивідуальні клієнти та бізнес. Ці аудиторії різні, вони мають різні потреби та по-різному приймають рішення про вибір коуча.
Тому ми вирішили спростити головну сторінку, залишивши на ній лише дві кнопки – «Коучинг для бізнесу» та «Коучинг для себе». Потрапляючи на головну, клієнт обирає те, що йому потрібно, і одразу переходить на лендинг, де знайомиться з Оксаною, особливостями її роботи та відгуками саме по тому напряму, який його цікавить. Тобто фактично у нас 2 повноцінні лендинги, а головна сторінка просто їх звʼязує.
Нова структура сайту
Головна сторінка
На цій сторінці ми зробили акцент на досвіді Оксани в роботі з бізнес-клієнтами, окреслили запити, в яких бізнес-замовники можуть впізнати себе, та додали відгуки співробітників компаній, які проходили коучинг у Оксани.
https://levup.coach/ua/business-coaching
Фрагмент сторінки "Коучинг для бізнесу"
Тут структура сторінки схожа, але наповнення – інше, описане з огляду на потреби фахівців з айті та геймдева, які шукають собі коуча самостійно.
В брифі ця послуга звучала як "Індивідуальний коучинг". Я запропонувала перейменувати її на "Коучинг для себе", це більш влучно описує, що чекає клієнта на сторінці.
https://levup.coach/ua/individual-coaching
Фрагмент сторінки "Коучинг для себе"
Перед тим, як презентувати першу версію сайту клієнтці, я показала її своїй колезі, що займається вебдизайном. Погляд професіонала, що не занурений у проєкт, часто допомагає зробити сайт кращим. Колега не лише апрувнула дизайн, але й відмітила, вже готова замовити індивідуальну коучингову сесію, оскільки сайт зрезонував з її потребами та переконав у професійності коуча.
Оксана зі свого боку також поділилася першою версією сайту зі знайомими ейчарами, щоб отримати фідбек цільової аудиторії. Бо саме ці люди шукають коучів для співробітників своїх компаній. Одній з них все так сподобалося, що вона вже відправила сайт своєму керівнику, щоб узгодити роботу з Оксаною.
Завдяки чіткій структурі та зрозумілим текстам, сайт почав приносити ліди ще до того, як робота над ним була завершена.
Робота з клієнтами у Оксани зазвичай починається з безкоштовного 15-хвилинного дзвінка. Раніше це працювало так: клієнт пише коучу, після чого отримує посилання на сервіс Calendly, де може обрати час та забронювати дзвінок.
Weblium дозволяє вбудувати Calendly в сайт, і це зручно для всіх – клієнти можуть швидко зарезервувати час під себе, не виходячи з сайту, а Оксані не потрібно додатково пересилати їм лінк на Calendly.
Інтеграція з Calendly
Після затвердження десктопної версії я фіналізувала мобільну. Weblium робить її автоматично, але не завжди вона виглядає так, як треба. Тому пройтися по кожному блоку, перевірити відступи, шрифти, відображення фотографій і за потреби створити окремий блок тільки для мобільних пристроїв – обовʼязковий етап роботи.
Мобільна версія
Коли сайт українською мовою був готовий, прийшов час робити англійську версію. Зазвичай я залучаю перекладача, але тут цю функцію виконала клієнтка. Оксана надала мені переклад, а я зробила англомовну версію основною та додала перемикачі мови у шапку та футер сайту. Додатково, щоб відвідувачі сайту швидко перемикалися на потрібну версію, на головній сторінці я зробила поп-ап з вибором мови. Він показується лише 1 раз на добу, щоб не набридати користувачам.
Вибір мови
Наступний етап після узгодження сайту – технічні налаштування. Перше з них – це придбання домену. Оксана хотіла зареєструвати домен levup.com, але тут нас чекав сюрприз – його вже викупили та пропонували придбати за $350 000.
Так-так, вони це цілком серйозно
Ми вирішили відмовитися від цієї привабливої пропозиції та пошукати інші варіанти. Врешті зупинилися на домені levup.coach. Це класне рішення, адже одразу з домену зрозуміло, про що йтиме мова на сайті. І ціна питання – близько 1000 грн на рік.
На завершальному етапі роботи для кожного клієнта я знімаю відеоінструкцію про те, як працювати саме з його сайтом – як редагувати тексти, фото, змінювати контакти, дивитися аналітику тощо. У Вебліума є ця інформація в базі знань, але вона дуже загальна. Мені ж важливо, щоб клієнт, отримавши сайт, мав чітке розуміння, що з ним робити, а не тонув у купі туторіалів.
Фрагмент відеоінструкції
До відео я завжди роблю таймкоди, щоб можна було легко перейти до потрібного питання.
Таймкоди
Ознайомитися з сайтом ви можете за адресою https://levup.coach
Створення двомовного сайту коуча зайняло 1 місяць. Половина з цього часу – робота над сайтом з мого боку, решта – коментарі та узгодження з боку клієнта. Сайт має адаптивний дизайн, тобто доступний з усіх пристроїв. До нього підключені Google Analitycs та Google Search Console. Через тиждень після запуску сайту він вже був проіндексований Google і знаходиться в топі видачі за запитом «коуч Оксана Афоніна».
Результати видачі Google через тиждень після здачі сайту
Дякую за професійність, високі стандарти, проактивність та класну комунікацію в процесі роботи. Окремо вдячна за рекомендації, як краще зробити зі свого досвіду.
Оксана Афоніна, сертифікований бізнес-коуч
Я беру на себе весь процес, включно з написанням текстів. Вам треба лише розказати про ваш бізнес, а я продумаю структуру, розроблю дизайн, напишу тексти, зроблю налаштування та віддам вам повністю готовий сайт, яким ви зможете керувати самостійно.